имя ксения

Відповідно до грецького походження ім’я Ксенія означає «гостя, чужинка». Його почали використовувати на Русі давно, але популярність воно набуло в 1990-х, а другий виток популярності припав на середину 2000-х. В даний час ім’я Ксенія не дуже популярне, на відміну від Ганни, Дарії чи Марії.

Ксенія зазвичай відома як мила господиня, але ще вона й сильна, впевнена у собі жінка з лідерськими якостями. Їй відомо, чого вона хоче, і не боїться йти до своєї мети, чи це кар’єрне зростання чи створення міцної родини.

Походження та значення імені Ксенія

Ім’я Ксенія бере свій початок у Стародавній Греції, де слово ξένος (ксенос) означало «гість» або «мандрівник», символізуючи відкритість та доброзичливість. З приходом християнства воно поширилося по всьому візантійському світу і стало популярним серед слов’ян після Хрещення Русі у X столітті.

Число імені Ксенія

Число імені Ксенія – 5, а це означає, що перед нами натура справжньої авантюристки! Ніщо не змусить Ксенію бути мало рухливою, просто радіти з того, що є. Адже завжди можна чогось досягти, йти до нової мети. Такий простий спосіб отримати бажане допомагає показувати себе, шукати нові шляхи в житті.

Ім’я Ксенія в астрології

Астрологія припускає, що покровителькою Ксенії є планета Юпітер. А Юпітер, як відомо, — планета успіху, завзятості та постійної енергійної активності. При своїй цілеспрямованості Ксенія виявляє людські якості. Вона вміє бути доброю, надавати підтримку у складний момент, а це високо цінується оточуючими. Досягти цілей виявляється складно, але можливо.

Ксенія скорочено

Імена у зменшувальному вигляді – це ознака домашньої атмосфери. Якщо люди використовують їх, то це говорить про довіру, хороше ставлення. Ксенію зменшувально в скороченому варіанті часто також називають Ксюшею, Ксюхою, Ксю, Сенечкой. Це — прізвиська, утворені від імені, вони виглядають теплішими, ніжнішими. Їх прийнято використовувати у спілкуванні, підкреслюючи любов бути у центрі уваги, можливість нести радість та добрі емоції.

Ангельський захист згідно імені

Чи знаєте ви, що Ксенію оберігає сам архангел Гавриїл? Він дарує їй захист і благословення, підтримує духовні практики і допомагає знаходити вірний шлях. З такою небесною підтримкою Ксенії нічого не страшно!

Який у Ксенії характер?

Власниці імені отримують свої особливості згори. Їм вистачає мудрості, щедрості. Вони знають, що таке відданість. Їм вистачає природної позитивної душі, вони вміють досягати успіху. Такі люди прагнуть задуманого, це привертає до них оточуючих. Їх цікавить саморозвиток, і не в звичках сходити з наміченого шляху. Ім’я можна носити гордо, воно дасть все для цього. Ці люди схожі на зірки, це світло просто необхідне оточуючим.

Ксенія та Оксана це одне й те саме ім’я?

Це два різні та самостійні імені. Ксенія – російське ім’я, Оксана – українське похідне імені Ксенія. Так, обидва ці імені у скороченому побутовому варіанті звучать Ксюша, але в офіційних документах пишуться як Ксенія та Оксана. Ксеній в Україні не так багато як Оксан, тому багато Ксеній поправляють, коли до них звертаються Оксанка чи Оксаночка.

Ім’я Ксенія було дуже популярне в дореволюційній Росії, особливо в північних селах та на Кубані. Згадайте хоча б Тихий Дон. А Оксана — українське ім’я, причому в центральній Україні. Візьмемо за приклад Оксану, яка захотіла черевички, з Вечір на хуторі поблизу Диканьки.

Коли день ангела Ксенії та хто свята Ксенія?

У Ксенії дві покровительки, і день Ксенії святкується 2 рази на рік в Україні:

  • День ангела Ксенії 24 січня за новим календарем (6 лютого за старим) — пам’ять святої Ксенії Римлянини, яка залишила земні багатства заради служіння Богу і стала взірцем християнської смирення та милосердя.
  • День Ксенії 24 травня (6 червня раніше) – пам’ять блаженної Ксенії Петербурзької, шанованої в російській православній традиції. Вона відома своїм аскетичним життям, молитвами і пророкуваннями, а також допомогою бідним і стражденним.

Ксенію Петербурзьку зарахували до святих нещодавно — лише 1988 року. У світі вона була багатою, але залишила все і присвятила себе богу і допомоги нужденним. Ходила в лахмітті, відмовилася від благ і, кажуть, мала дар зцілення. Цією святою моляться за жіноче здоров’я, у неї просять благословення на вагітність ті, хто зневірився мати дітей.

Схожі записи