Грецьке ім’я Степан означає того, на кого поклали корону. Слово Στέφανος (Стефанос) перекладається як “вінець”, “корона” або “увінчаний”. Це ім’я асоціюється з успіхом, почестями та досягненнями, оскільки вінець у давньогрецькій культурі символізував нагороду за перемогу чи заслуги.
Степан: характер та особисті якості
Відповідно до значення імені, можна багато сказати про людину. Степанові даровані його сила волі, чоловіча харизма. При кожному спілкуванні з ним забути його виявиться досить складно. Часом вирахувати Степана дуже просто. Він ходить з гордою поставою, високо піднявши голову. Його завжди легко помічають, і особливих зусиль для цього не потрібно. Знаючи собі ціну, легко створити довкола себе відповідну ауру. Така поведінка пояснюється просто: Степана знають як вольового, витривалого. Характер Степана здатний долати складнощі на своєму шляху, але це помітно і оточуючим.
Речі не зроблять його щасливою. Робота для нього – це легко. Довго на одному місці затриматись неможливо, а сферу діяльності людина змінює без ускладнень.
У Степана своє чуття. У кожному випадку його орієнтир це інтуїція. Треба щоб він зрозумів, що під лежачий камінь вода не тече, тоді йому все вдається. З’являється мета, відбувається вольове зусилля, і кар’єрні сходи виявляються нескладними.
Трохи легше буде тим Степанам, хто народився під знаком Тельця, Діви чи Козерога. Цій категорії знаків властиво працювати щосили, вони й отримують заслужене. Це гідна зарплата, авторитет.
Походження імені Степан та факти
Ім’я Степан церковно звучить як Стефан. Степан коротко це Степа, Степаша, Степашка, Стенька, Стеша.
Як і більшість імен у слов’ян, це походить від давньогрецького, що означає вінок на голові його можна побачити на зображеннях богині Гери. Почали використовувати ім’я Степан на Русі давно. Це сталося пізніше XII століття. А у святцях святих Стефанів виявилося дуже багато, тобто коли вибирали ім’я щодня, бачили його. Особливо воно сподобалося простому народу, і тут зустрічається дуже часто.
А зараз прізвища, що походять від цього імені, увійшли до топу 40 найпоширеніших. Степанови та похідні — справа не рідкісна.
Коли пройшла революція, з’явився девіз «Нові імена для нового життя» і зародилася мода. Старі імена виявилися неактуальними. Частотність виявилася зниженою до 2%. У 80-ті роки ситуація змінилася. Інтерес до імені Степан повернувся, а в деяких регіонах воно опинилося у двадцятці найвідоміших.
Сумісність імені з іншими
Жіноче суспільство – не проблема для Степана. Йому досить вільно та легко. Але доступність мало цікавить його. Міцні шлюби вийдуть із Беллою, Діаною, Зінаїдою, Валетіною. А Дарина чи Аліса йому не підійдуть навіть для того, щоби завести стосунки.
День ангела Степана за церковним календарем
В Україні день Степана вшановується тричі на рік:
- 27 грудня за новим стилем (9 січня) — пам’ять святого першомученика та архідиякона Стефана. Він був першим християнським мучеником, який постраждав за віру в Христа. Стефан відзначався праведністю, мудрістю та служінням ближнім, за що став прикладом для всіх християн.
- 2 серпня новий календар (15 серпня) — день пам’яті святого Стефана, папи Римського, який своїм життям та служінням зміцнював християнство у III столітті.
- 11 листопада новий стиль (24 листопада) — пам’ять преподобного Стефана Нового, ченця та сповідника, який постраждав за шанування ікон за часів іконоборства у Візантії.
Як визначити коли відзначати іменини Степана? Тут усе просто. День ангела Степана відзначають згідно з найближчою датою шанування Святого до свого дня народження.